پنج شنبه05242018

Last update11:40:30 AM

Back شما اینجا هستید: خانه مقالات مقالات و مطالب موضوع های ویژه

طرحى مقدماتى براى نشست مشترک

  طرحى مقدماتى براى نشست مشترک احزاب٬ سازمانها و نهادهاى چپ و کمونيست

انشعابات متعدد و بدون پایان سازمانها و احزاب از قیام سال 57 تا کنون در عمل به ما نشان میدهد، مبارزه مشترک جهت سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی در زیر سقف یک حزب و یا یک سازمان غیر ممکن است. از اینرو آن سازمانها و احزاب که علیرغم این واقیعت تلخ، مجددا خواهان ایجاد تشکل واحد و فراگیر چپ میباشند، بهتر است برای جلوگیری از انشعاب، شکست، سرخوردگی و افسردگی تکرارى، اول این طرح را در تشکل خود اجراء کنند و بعد در صورت موفقیت آنرا به دیگر تشکلات جنبش کمونیستی پیشنهاد نمایند.

ادامه مطلب...

پروژه های همکاری بمثابه سامانه حرکت

  پروژه های همکاری بمثابه سامانه حرکت

مقاله زیر در سال 73 و بدنبال ارائه طرح همگرایی از سوی هسته اقلیت منتشر شد. دوران تجزیه های بی امان وزیر سوال بردن سوسیالیزم واعلام « پایان تاریخ » بود. امروزه شرایط تغییرات به سزایی کرده است. درسایه بحرانهای عظیم اقتصادی وفلاکت روز افزون توده های کارگر وزحمتکش

ادامه مطلب...

نشست کلن، آزمون جدید؟ امیدها و چالش ها؟

  نشست کلن، آزمون جدید؟ امیدها و چالش ها؟

 برای درک اهمیت واقعی یک رویداد و نشاندن آن ها درجایگاه واقعی خود باید بدورازجوزدگی و هیجانات لحظه ای به قضاوت نشست. وگرنه همواره بیم آن می رود که ازطریق مبالغه گوئی خرده رویدادها به جای رخداد های مهم و  تاریخی به نشینند  و لاجرم به نتیجه گیری های غلط و برانگیختن انتظارات نادرست بیانجامند. انتظاراتی که نهایتا جز تشدید یأس و پراکندگی بیشتر حاصلی ببار نخواهد آورد. 

ادامه مطلب...

نشست مشترک نیروهای چپ و کمونیست" پاسخ به کدام پرسش؟

 

 

 

 نشست مشترک نیروهای چپ و کمونیست" پاسخ به کدام پرسش؟

در روزهای22 الی 24 ژوئن اولین نشست تدارکاتی 25 حزب سازمان و نهاد چپ و  کمونیست در شهر کلن آلمان برگزار شد. برخی از نهادها به عنوان ناظر در این نشست حضور یافته و چگونگی ارتباط خود با این مجموعه را به تصمیم گیری نهادهای مربوطه پس از بازگشت از اجلاس و   مکانیزم درونی نهادها موکول کرده بودند.

ادامه مطلب...

آخرین اخبار

منتخب مقالات