پنج شنبه05242018

Last update11:40:30 AM

Back شما اینجا هستید: خانه شورا ی همکاری اخبار شورا اطلاعیه ها

بیانیه سیاسی شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

 بیانیه سیاسی شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

فروپاشی بازارهای مالی در سال 2008 ناقوس بحران عظیم سرمایه داری را به صدا در آورد.بحرانی جهانی،همه گیروطولانی که تاکنون ادامه دارد ، بحرانی که نه تنها در عرصه اقتصاد بلکه درشکل بحران محیط زیست و انرژی وآب و مواد غذایی خودرا بازتاب داده است. زیرا که بحران های جاری سرمایه داری معاصر عمیق، چند وجهی، فراگیروساختاری است.هیولایی که هرچیزحتی خدمات و بهداشت عمومی را به کالا تبدیل کرده ومی بلعد.بازتاب اجتماعی واقتصادی این سیستم  وسیاست فاجعه بار سقوط سطح زندگی توده های وسیع کارگر، افزایش فاصله طبقاتی میان یک درصدی ها ونودونه در صد ی ها ، پرولتریزه شدن گسترده زنان وجوانان، جابجایی امواج عظیم انسانی در جستجوی نان وکارو سرپناه وامنیت جانی در کنار مهاجرت های وسیع از روستا به شهر وگسترش حاشیه نشینی،رشد گرایشات فاشیستی در کشور های پیشرفته و جنبش های بنیادگرایی دینی در کشورهای حاشیه و .. بوده است.

ادامه مطلب...

گزارش از نشست چهارم شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

 

گزارش از نشست چهارم شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست  

در تاریخ 28 تا 30 اکتبر نشست چهارم شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست برگزار شد . این نشست با سرود انترناسیونال ویک دقیقه سکوت به یاد جانفشانان راه آزادی وسوسیالیسم آغاز شد. نخست هیئت هماهنگی شورا گزارشی از چگونگی مبارزه ایدئولوژیک در پروسه تدارک ارائه کرد و از حاضرین خواست تا هیئت رئیسه نشست را انتخاب کنند. سپس  گروه تدارک نشست گزارشی از دعوتها و روال برگزاری وبرنامه روزانه ارائه کرد. هیئت رئیسه منتخب با قدردانی از زحمات رفقا برای دستور کار نشست که در دوره تدارک مطرح شده بود نظر خواهی کرد. دستور کارحول  مضمون و ساختار تعیین شد.

ادامه مطلب...

در حمایت از حرکت سراسری و مطالبات معلمان

 اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نیروهای چپ و کمونیست

در حمایت از حرکت سراسری و مطالبات معلمان

و آزادی بی قید و شرط معلمان زندانی!

درپی بی اعتنائی جمهوری اسلامی به خواست و اعتراضات معلمان کشور یکبار دیگر آموزگاران در شکلی سراسری به میدان می آیند. 16 مهرماه یکبار دیگر در سراسر کشور شاهد فریاد دادخواهی آنها خواهیم بود. اعتراضاتی که سالها به اشکال مختلف در جریان بوده وبیش از یک سال است که ابعادی سراسری بخود گرفته است .

ادامه مطلب...

جنبش کارگری ایران یکی دیگر از چهره های مبارزش را از دست داد

 جنبش کارگری ایران یکی دیگر از چهره های مبارزش را از دست داد

 ظهر روز پنجشنبه 14 آبان ماه سال جاری رفیق کوروش بخشنده از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری و عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد بر اثر عارضه قلبی در سنندج جانباخت.

ادامه مطلب...

در اعتراض به بازداشت علی نجاتی

  اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نهاد های چپ و کمونیست

در اعتراض به بازداشت علی نجاتی ، محکومیت نه سال زندان محمود صالحی و سایرین

 اخیرا و پس از قتل کارگر پیشرو و کمونیست ، رفیق شاهرخ زمانی، فشار بیشتری از سوی دستگاه های سرکوبگر رژیم بر فعالان و پیشروان جنبش کارگری، معلمان و فعالان مدنی وارد شده و شمار بیشتری از آنان را مورد انواع پیگردهای ارتجاعی و ضد بشری تازه قرار داده است.

ادامه مطلب...

آخرین اخبار

منتخب مقالات